Знайти:

Грід-вузол ІПМЕ

Роботи по грід-тематиці в Інституті ведуться з середини 2007 року. У липні 2008 року було виділене фінансування на кластер, а вже 3 жовтня 2008 року інформація про грід-вузол ІПМЕ з'явилася в моніторингу Українського Национального Гріда.

Участники ініціативної групи з впровадження та використання вузла доступу до академічної грід-мережі приймають активну участь в проведені конференцій, семінарів, нарад з проблем розподілених та високопродуктивних обчислень.

Основа грід-вузла - кластер побудований за класичною схемою. Один керуючий і три обчислювальні вузли зв'язані двома мережами: обчислювальною (Infiniband) і службовою (Gigabit Ethernet).

Кластер змонтований в стандартній 19-дюймовій серверній шафі в спеціально підготовленому приміщенні.

В даний час грід-вузол надає грід-користувачам 24 процесорних ядра (пікова продуктивність 192 Гфлопс.) і 24 Гб оперативної пам'яті.

На грід-вузлі встановлені: операційна система CentOS, система управління чергами TORQUE, ПЗ проміжного рівня (middleware) NorduGrid, паралельні обчислювальні бібліотеки та пакети.

Спостерігати за станом грід-вузла ІПМЕ ім.Г.Є.Пухова НАНУ можна по наступних ссилках: у грід-сегменті Національного Гріда - http://gridmon.bitp.kiev.ua; у загальноєвропейській мережі Nordugrid - http://www.nordugrid.org/monitor/loadmon.php. (PIMEE – Pukhov Institute for Modelling in Energy Engineering – грід-вузол ІПМЕ ім.Г.Є.Пухова НАНУ).

Науково-практичний семінар "Високопродуктивні комп'ютерні технології" проводиться кожний 2-й та 4-й вівторок місяця о 13:30 в Актовому залі Інституту. Запрошуються всі бажаючі (З питань виступу на семінарі звертатися: hilgurt@ukr.net, (066)756-43-48).

Інформаційні й учбові матеріали для користувачів кластеру та грід-вузлу.

На даний час на кластері співробітниками Інституту і відділеними користувачами виконується ряд робіт, пов'язаних з високопродуктивними обчисленнями.

Співробітники, до яких можна звертатися з питань, що стосуються кластера і грід-вузла ІПМЕ ім.Г.Є.Пухова НАНУ.